SANKALPA

centrum tělesného a duševního zdraví

ZEN - Shiatsu

Úvodní stranaMasáže


MASÁŽ SHIATSU

Shiatsu

Stejně jako většina léčitelských tradic Východu výchází z přesvědčení, že všechny formy života ve vesmíru jsou oživovány prapůvodní silou (KI, PRÁNA, ČCHI..). Tato energie cirkuluje v těle po určitých drahách a vytváří tak síť vitální životní síly. Některé z těchto dráh (meridiány) jsou základem pro masáže SHIATSU. Meridiány jsou dráhy blízké fyzickému tělu a zásobují jednotlivé orgány vitální energií. Pokud energie v meridiánech probíhá volně, vnitřní orgány mají nejen dostatek energie pro vlastní potřebu, ale také komunikace a podpora mezi nimi je snadná a tím dochází k vnitřní harmonii nejen na fyzické, ale i na emocionální, mentální a často i duchovní úrovni. Bloky na drahách se projevují nejprve zhoršením nálady a snížením vitality. Při dlouhotrvajících blokádách postupem času vznikají fyzická onemocnění, která mají vždy příčinu v energetických tělech.

SHIATSU  

je přírodní manuální terapie, která se aplikuje přes volný oděv na podložce (futonu) v úrovni podlahy.
Terapeut SHIATSU používá k uvolnění tkání tlakové a protahovací techniky s použitím prstů, palců, dlaní, předloktí, chodidel, ale i loktů, kolen, pat a bérců. K nastolení rovnováhy větších partií těla používá hojné množství protahovacích cviků. Hluboká protahování se dají použít většinou až tehdy, kdy jsou tkáně předem připraveny (zahřáty) tlakovými a některými menšími protahovacími technikami. Neméně důležitá je práce na jednotlivých meridiánech, kde se většinou využívá bříšek palců.   

Cílem masáže SHIATSU

je korigování chybných vnitřních funkcí, podpoření zdraví a odstraňování určitých onemocnění.
Zvyšuje imunitu organismu, vitalitu, pohybový rozsah a obnovuje energetickou rovnováhu těla.
Pomáhá při mnoha obtížích, a to od specifických postiženích, k mnohem obecnějším projevům oslabeného zdraví  a kondice. 

Co vše dokáže řešit energetická harmonie?

Například:

-  regenerace celého organizmu
-  bolesti zad a blokády páteře
-  bolesti v kloubech, omezená pohyblivost
-  bolesti hlavy, migrény
-  obtížné psychické stavy, stres a deprese, špatné nálady
-  menstruační potíže
-  zažívací potíže
-  příznaky astmatu, následky zranění
-  uvolnění stresu

 

Při masáži SHIATSU 

dochází k hluboké relaxaci,  uvolňuje se stres, držený v těle mnohdy velmi dlouhou dobu, který v určitých partiích těla vytváří specifické potíže, a to jak fyzické,  tak psychické. Odstraněním stresu (prvotní příčiny zdravotních obtíží) dovolíme tělu využít jeho vlastní samoléčebné mechanizmy, a tím docílit znovunastolení energetické rovnováhy přirozenou cestou.

Masáž SHIATSU  

je vhodná pro každého bez rozdílu věku. Pravidelné terapie Shiatsu Vám pomůžou zažívat klid a uvolnění.

Před Masáží ani po nepijte žádný alkohol!!! Po masáži se zkuste vyhnout stresujícím aktivitám a cca 1 týden (aktivní doba probíhajících změn) pijte větší množství vody.

Délka masáže je závislá na předešlé domluvě nebo na mém rozhodnutí.

Cena

Objednání a informace

Zdeněk Kálecký,  telefon 725 501 332, zdenek.kalecky@seznam.cz

Nevíte, co dát jako dárek příbuzným nebo známým? Darujte jim dárkovou poukázku v domluvené ceně, kterou pro Vás rádi připravíme.

masáž shiatsu Teplice / shiatsu Teplice / masáže Teplice / relaxace Teplice / reflexní terapie Teplice